Findity

Om oss

Vilka är vi?

Ett team med kreativa och nytänkande människor som tillsammans gör skillnad.

Vad gör vi?

Vi driver det digitala samhället framåt. Vi automatiserar och förenklar alla flöden kring kvitton för handeln, konsumenten och företaget.

Varför?

För att förenkla människors vardag och verka för ett hållbart samhälle.

Vår mission

Vi ska arbeta kundfokuserat med ledande teknik för att automatisera administrativa, tidsödande och tråkiga rutiner samt bygga mervärde för företag, anställda och deras kunder.

Vår vision

Vi tror att digitaliseringen av all data relaterad till enskilda inköp har ett enormt värde som bara kommer att öka i framtiden, och vill skapa nya möjligheter för att göra den mer effektiv, innovativ och tillfredsställande i alla led, från företag till handel och konsument.

Våra grundvärden

Kundfokus

Vi investerar mycket i våra relationer för att bygga lojalitet och positiva kundupplevelser och låter i stor utsträckning kundinsikter styra vår utveckling och leveransorganisation.

Innovation

Med vår långa erfarenhet, vårt naturliga driv, vår nyfikenhet och vilja förändra, skapar vi nya lösningar på kända, och ännu okända utmaningar.

Driv

Vi på Findity har en hög ambitionsnivå och ett djupt engagemang i allt vi tar oss för. Vi är målinriktade och gillar tävling i alla former.

Trovärdighet

Vi har ett långsiktigt förhållningssätt mot både våra kunder och våra anställda och bygger vår trovärdighet på jämlikhet, delaktighet, kunskap, engagemang och mod. Vi står helt enkelt för vad vi säger och levererar det vi lovar.

Miljö och ekonomi

Vi på Findity har ett starkt miljö- och kostnadstänk och strävar efter att vi själva, såväl som våra kunder, både ska kunna uppnå globala miljömål och även göra den egna verksamheten mer kostnadseffektiv.

Teamwork

Vi är en ”flockorganisation” och gör gärna saker tillsammans både på jobbet och privat. Passionerade, inspirerande, kollegor som både utmanar, ger feedback och erkännande är det bästa vi vet och vår mest värdefulla tillgång.

Det här är vi

Visa mer - Försäljning Companyexpense

Försäljning – Companyexpense

Christian Hadenius
Head of Sales
Christian Hadenius

christian.hadenius@findity.com

+46 (0) 70 686 85 50

Tove Östman, Findity

Strategic Partner Manager
Tove Östman

tove.ostman@findity.com

+46 (0) 79 304 20 26

Simon Haglund, Companyexpense

Nordic Partner Manager
Simon Haglund

simon.haglund@findity.com

+46 (0) 70 876 27 55

Magnus Einarsson
Magnus Einarsson

magnus@findity.com

+46 (0) 70 691 71 88

Jennifer Ericzon, Findity
Jennifer Ericzon

jennifer.ericzon@findity.com

+46 (0) 79 332 37 52

[/one_third_last]

August Årjes, Findity
August Årjes

august.arjes@findity.com

+46 (0) 73 074 04 33

Christoffer Finn
Christoffer Finn

christoffer.finn@findity.com

+46 (0) 73 536 10 66

Visa mer - Försäljning Digitalreceipts

Försäljning – Digitalreceipts

Patrick Olsson, Findity
Business Unit Director
Patrick Olsson

patrick.olsson@findity.com

+46 (0) 73 500 47 91

Erik Einarsson
Erik Einarsson

erik.einarsson@findity.com

+46 (0) 73 821 71 88

Lennart Strandberg, Findity
Lennart Strandberg

lennart.strandberg@findity.com

+46 (0) 73 580 06 71

Albin Carlsson
Albin Carlsson

albin.carlsson@findity.com

+46 (0) 76 311 09 62

Visa mer - Kundservice

Kundservice

Robert Karaszi, Findity

Robert Karaszi

robert.karaszi@findity.com

+ 46 (0) 70 619 27 00

Anna Olhammer, Findity

Anna Olhammer

anna.olhammer@findity.com

+46 (0) 70 242 75 00

Stefan Eklund, Findity

Stefan Eklund

stefan.eklund@findity.com

+46 (0) 70 686 85 75

Mikaela Sundqvist

Mikaela Sundqvist

mikaela.sundqvist@findity.com

+46 (0) 76 315 75 75

Markus Sköldebo, Findity

Markus Sköldebo

markus.skoldebo@findity.com

+46 (0) 76 208 00 88

Andrea Brax, Findity
Sofie Sannemalm

sofie.sannemalm@findity.com

+46 (0) 724 53 01 01

Visa mer - Kundsupport

Kundsupport

Michelle Haglund, Findity
Michelle Haglund

John Eriksson, Findity

John Eriksson

Elin Ivarsson
Elin Ivarsson

Jennie Wirdemo

Jennie Wirdemo

Niclas Gunnarsson, Findity
Niclas Gunnarsson

Visa mer - Utveckling

Utveckling

Stefan Cohen, Findity

Stefan Cohen

Christoffer Landström, Findity
Christoffer Landström

Jens Joffer, Findity

Jens Joffer

Anders Orsedal, Findity

Anders Orsedal

Erik Persson, Findity

Erik Persson

Mats Pursche, Findity

Mats Pursche

Jonny Sahlström, Findity

Jonny Sahlström

Lars Bergström, Findity

Lars Bergström

Alexander Bjelke, Findity

Alexander Bjelke

Thomas Nilsson, Findity

Thomas Nilsson

Henrik Wejdmark
Henrik Wejdmark

Birkir Veigarsson, Findity

Birkir Veigarsson

Finnur Torfason

Finnur Torfason

Per-Arne Liljedahl

Per-Arne Liljedahl

Thorir Gudlaugsson

Thorir Gudlaugsson

Unnar Axelsson

Unnar Axelsson

Rebecca Hedberg
Rebecca Hedberg
Selsebil Catic
Selsebil Catic

Faruk Pobric
Faruk Pobric

Ferid Manjusak
Ferid Manjusak

Joakim Persson
Joakim Persson

Magnus Wadman
Magnus Wadman

Visa mer - Drift & Infrastruktur

Drift & Infrastruktur

Curt Lestrup, Findity

Curt Lestrup

Andreas Ericsson, Findity

Andreas Ericsson

Martin Gustafsson
Martin Gustafsson

Visa mer - Marknadsföring

Marknadsföring

Jessica Sundström
Jessica Sundström

jessica.sundstrom@findity.com

Jessica Haglund, Findity
Jessica Haglund

jessica.haglund@findity.com

Jojje Pettersson, Findity

Jojje Pettersson

jojje.pettersson@findity.com

Alicia Sandell, Findity

Alicia Sandell

Visa mer - Ekonomi

Ekonomi

Sara Norgren
Sara Norgren

sara.norgren@findity.com 

Evelina Fredriksson
Evelina Fredriksson

evelina.fredriksson@findity.com

Visa mer - Ledning

Ledning

Per Einarsson Findity
CEO
Per Einarsson

per@findity.com

+46 (0) 73 440 42 22

Stefan Cohen, Findity

CTO
Stefan Cohen

stefan.cohen@findity.com

+46 (0) 70 461 99 77

Jessica Sundström
CMO
Jessica Sundström

jessica.sundstrom@findity.com

+46 (0) 70 600 24 08

Robert Karaszi, Findity

CCO
Robert Karaszi

robert.karaszi@findity.com

+ 46 (0) 70 619 27 00

Christian Hadenius
Head of Sales
Christian Hadenius

christian.hadenius@findity.com

+46 (0) 70 686 85 50

Patrick Olsson, Findity
Business Unit Director
Patrick Olsson

patrick.olsson@findity.com

+46 (0) 73 500 47 91

Sara Norgren
CFO
Sara Norgren

sara.norgren@findity.com

+46 (0) 70 872 53 22

Maria Ollinen
Head of Legal
Maria Ollinen

maria.ollinen@findity.com

+46 (0) 73 829 46 31

Samir El-Sabini
CSO
Samir El-Sabini

samir.elsabini@findity.com

+46 (0) 73 342 00 37

Våra kontor

Ludvika - Huvudkontor

Box 108, 771 23 Ludvika

Stockholm

Sveavägen 9, 111 57 Stockholm

Göteborg

Norra Hamngatan 18, 411 06 Göteborg